mysliwiec: (pic#108509455 министерство предупреждает)
mysliwiec ([personal profile] mysliwiec) wrote2016-05-31 11:49 pm

Як люди знущаються з тварин, виключно з любови до них (фото 1915 і 2016):

Люди вважають породистих собак кращими, аристократичнішими, розумнішими за звичайних дворняг. Це позначається не тільки на особливостях догляду за ними, а й на ціні тварин.

Проте нещодавно у інтернеті були викладені фотографії з книги В.Є. Масона "Породи всіх націй" (Breeds Of All Nations by W. E. Mason), 1915 року випуску, де наочно демонструється, наскільки погіршився зовнішній вигляд та фізичні характеристики чотирилапих унаслідок експериментів із селекцією:

Бультер'єр 1915 і 2016



Якщо захочете подивитися на еталонного представника цієї породи сто років тому, то побачите гарного спортивного пса, без потворної притупленої морди та відвислого живота. Внаслідок селекції у бультер'єра з'явилася не тільки нова форма черепа, а й проблеми з зубами та глухота, вроджений вивих ліктя. У сонячну погоду представники цієї породи страждають від опіків.

Бассет-хаунд 1915 і 2016



Селекція зробила собаку цієї породи нижчою, зате з довшими, ніж сто років тому, вухами. Після зменшення задніх ніг бассет-хаунди отримали проблеми з хребтом і дисплазію тазостегнового суглоба. Це призводить до швидкого набору ваги і ще більших проблем зі здоров'ям. Також ці собаки потерпають від хвороб очей: глаукоми, ектропії.

Боксер 1915 і 2016



Нинішній представник цієї породи має коротшу і вищу морду, ніж раніше, через що у нього постійні проблеми з перегрівом. Також укорочення морди часто призводить до захворювань зубів і вух. Чимало цуценят боксерів уже від народження глухі на одне або обидва вуха. Часто у них буває ентропіон (заворот повіки). Сучасні боксери можуть потерпати від аортального стенозу й аритмогенної кардіоміопатії правого шлуночка, гіпотиреозу й здуття живота.

Англійський бульдог 1915 і 2016



Красунчик з рекламних постерів сторічної давнини внаслідок селекції перетворився на одну з найхворобливіших собак. Він має цілий букет хвороб: дисплазію кульшового суглоба, вроджений вивих ліктя, гіпоплазію трахеї, дерматит шкірних складок, брахіцефальной синдром, ентропіон. Жити без постійного медичного супроводу бульдог не зможе, а тривалість їх життя – трохи більша шести років.

Німецька вівчарка 1915 і 2016



Не оминули наслідки селекційної роботи й німецьких вівчарок. У книзі "Собаки Всіх Націй" описується стандарт 25-30 кг. Нинішні представники цієї породи значно важчі, що позначилося на хребті і задніх лапах. Вівчарки потерпають від дисплазії ліктьового і тазостегнового суглоба, захворювань міжхребцевих дисків, кульгавості, цукрового діабету, катаракти та пухлин.


Мопс 1915 і 2016



Мопсів селекціонери "нагородили" значно довшим хвістом, який удвічі більше закручений, ніж раніше. Морда у цієї породи стала значно коротшою, а складчаста шкіра призводить до перегріву. У них постійні проблеми з диханням та зубами. Мопси схильні до ожиріння.

Сенбернар 1915 і 2016



Найбільше селекція вдарила по сенбернарах. Якщо раніше це була атлетична й спортивна порода, то нині у її представників проблеми з перегрівом, вагою. Вони мають дисплазію ліктьового і тазостегнового суглоба, вивих колінної чашечки, здуття живота, деякі собаки потерпають від вродженої глухоти та епілепсії.

Такса 1915 і 2016



У нинішніх такс сильно порушені пропорції ніг і тіла. У них вкоротилися задні ноги, що не може не відобразитися на здоров'ї хребта і міжхребцевих дисків. Тепер вони набагато швидше набирають вагу.

[identity profile] svarga2015.livejournal.com 2016-06-01 09:52 am (UTC)(link)
а кацапы такие и остались

[identity profile] mnemenov.livejournal.com 2016-06-01 01:49 pm (UTC)(link)
Собаки бывают рабочие и декоративные. Селекция рабочих собак производится для улучшения их способности выполнять РАБОТУ.
Селекция декоративных - от вкусов покупателя. Я говорю только о рабочих:
1) Бедняга Сен Бернар. В 1915 году он еще был рабочей собакой, спасал заблудившихся в горах, в глубоком снегу, на перевалах, в мороз. Сейчас эта собака чисто декоративная. Соответственно и селекция пошла. Понятно - нынешний Сен Бернар, попав в горы зимой, может разве что скулить и умоляющим взглядом заставлять хозяина искать теплую гостиницу..
2) Такса. Это охотничья собака, обязанность которой - (веганы и пр. дальше не читайте) лезть в нору, убивать лису (или несколько) и вытаскивать к ногам охотника. В наши дни этот вид охоты чрезвычайно редок а такса, как и фокстерьер, практически декоративная порода, и селекция соответственная.
3) Немецкая овчарка. А тут все правильно. Овчарка - собака которая пасет овец. Необходимые качества: ловкость, выносливость, доброта, особенно к ягнятам. Современная немецкая овчарка прошла селекцию для охоты на человека (охрана лагерей, границы, поиск преступника по следу). Ей понадобилась сила и злобность. Даже выносливость отошла на задний план (солдат или милиционер, проводник, соревноваться с собакой все равно не может). Отсюда массивное тело, большая голова и пр.

[identity profile] dzhmil.livejournal.com 2016-06-02 08:23 am (UTC)(link)
Я б їх усіх залюбки відстрілював, та небажання травмувати ніжні душі їхніх господарів мене стримує.