mysliwiec: (pic#108509455 министерство предупреждает)
[personal profile] mysliwiec
Люди вважають породистих собак кращими, аристократичнішими, розумнішими за звичайних дворняг. Це позначається не тільки на особливостях догляду за ними, а й на ціні тварин.

Проте нещодавно у інтернеті були викладені фотографії з книги В.Є. Масона "Породи всіх націй" (Breeds Of All Nations by W. E. Mason), 1915 року випуску, де наочно демонструється, наскільки погіршився зовнішній вигляд та фізичні характеристики чотирилапих унаслідок експериментів із селекцією:

Бультер'єр 1915 і 2016



Якщо захочете подивитися на еталонного представника цієї породи сто років тому, то побачите гарного спортивного пса, без потворної притупленої морди та відвислого живота. Внаслідок селекції у бультер'єра з'явилася не тільки нова форма черепа, а й проблеми з зубами та глухота, вроджений вивих ліктя. У сонячну погоду представники цієї породи страждають від опіків.

Бассет-хаунд 1915 і 2016



Селекція зробила собаку цієї породи нижчою, зате з довшими, ніж сто років тому, вухами. Після зменшення задніх ніг бассет-хаунди отримали проблеми з хребтом і дисплазію тазостегнового суглоба. Це призводить до швидкого набору ваги і ще більших проблем зі здоров'ям. Також ці собаки потерпають від хвороб очей: глаукоми, ектропії.

Боксер 1915 і 2016



Нинішній представник цієї породи має коротшу і вищу морду, ніж раніше, через що у нього постійні проблеми з перегрівом. Також укорочення морди часто призводить до захворювань зубів і вух. Чимало цуценят боксерів уже від народження глухі на одне або обидва вуха. Часто у них буває ентропіон (заворот повіки). Сучасні боксери можуть потерпати від аортального стенозу й аритмогенної кардіоміопатії правого шлуночка, гіпотиреозу й здуття живота.

Англійський бульдог 1915 і 2016



Красунчик з рекламних постерів сторічної давнини внаслідок селекції перетворився на одну з найхворобливіших собак. Він має цілий букет хвороб: дисплазію кульшового суглоба, вроджений вивих ліктя, гіпоплазію трахеї, дерматит шкірних складок, брахіцефальной синдром, ентропіон. Жити без постійного медичного супроводу бульдог не зможе, а тривалість їх життя – трохи більша шести років.

Німецька вівчарка 1915 і 2016



Не оминули наслідки селекційної роботи й німецьких вівчарок. У книзі "Собаки Всіх Націй" описується стандарт 25-30 кг. Нинішні представники цієї породи значно важчі, що позначилося на хребті і задніх лапах. Вівчарки потерпають від дисплазії ліктьового і тазостегнового суглоба, захворювань міжхребцевих дисків, кульгавості, цукрового діабету, катаракти та пухлин.


Мопс 1915 і 2016



Мопсів селекціонери "нагородили" значно довшим хвістом, який удвічі більше закручений, ніж раніше. Морда у цієї породи стала значно коротшою, а складчаста шкіра призводить до перегріву. У них постійні проблеми з диханням та зубами. Мопси схильні до ожиріння.

Сенбернар 1915 і 2016



Найбільше селекція вдарила по сенбернарах. Якщо раніше це була атлетична й спортивна порода, то нині у її представників проблеми з перегрівом, вагою. Вони мають дисплазію ліктьового і тазостегнового суглоба, вивих колінної чашечки, здуття живота, деякі собаки потерпають від вродженої глухоти та епілепсії.

Такса 1915 і 2016



У нинішніх такс сильно порушені пропорції ніг і тіла. У них вкоротилися задні ноги, що не може не відобразитися на здоров'ї хребта і міжхребцевих дисків. Тепер вони набагато швидше набирають вагу.

Date: 2016-06-01 09:52 am (UTC)
From: [identity profile] svarga2015.livejournal.com
а кацапы такие и остались

Date: 2016-06-01 01:49 pm (UTC)
From: [identity profile] mnemenov.livejournal.com
Собаки бывают рабочие и декоративные. Селекция рабочих собак производится для улучшения их способности выполнять РАБОТУ.
Селекция декоративных - от вкусов покупателя. Я говорю только о рабочих:
1) Бедняга Сен Бернар. В 1915 году он еще был рабочей собакой, спасал заблудившихся в горах, в глубоком снегу, на перевалах, в мороз. Сейчас эта собака чисто декоративная. Соответственно и селекция пошла. Понятно - нынешний Сен Бернар, попав в горы зимой, может разве что скулить и умоляющим взглядом заставлять хозяина искать теплую гостиницу..
2) Такса. Это охотничья собака, обязанность которой - (веганы и пр. дальше не читайте) лезть в нору, убивать лису (или несколько) и вытаскивать к ногам охотника. В наши дни этот вид охоты чрезвычайно редок а такса, как и фокстерьер, практически декоративная порода, и селекция соответственная.
3) Немецкая овчарка. А тут все правильно. Овчарка - собака которая пасет овец. Необходимые качества: ловкость, выносливость, доброта, особенно к ягнятам. Современная немецкая овчарка прошла селекцию для охоты на человека (охрана лагерей, границы, поиск преступника по следу). Ей понадобилась сила и злобность. Даже выносливость отошла на задний план (солдат или милиционер, проводник, соревноваться с собакой все равно не может). Отсюда массивное тело, большая голова и пр.

Date: 2016-06-01 07:14 pm (UTC)
From: [identity profile] mysliwiec.livejournal.com
А если бы на Землю высадились инопланетяне и решили, что (по их понятиям) для лучшей красоты вида, у всех беленьких людей надо отрезать на правой руке по мизинцу, у желтеньких - левое ухо, а у черненьких вырывать передние зубы через один.

Это бы было также хорошо, как люди сделали с с собаками, или нет?

Date: 2016-06-01 09:11 pm (UTC)
From: [identity profile] mnemenov.livejournal.com
Собаки принадлежат людям. Люди их кормят. Разводят. Покупают и продают. Используют для своих целей. Рабочих для работы, декоративных для рекреации. Так было всегда. Начиная с момента приручения. Хорошо это или плохо?

Если инопланетяне прилетят (не верю) и низведут людей до положения животных (не верю). И возьмут на полное содержание. То конечно начнут селекцию для своих целей. Мужчин поздоровее для транспорта (нести портшез) и охраны (на цепи). Блондинок для танцев и пения. И т.п. Мне бы это не понравилось. Собакам, которые у меня были - нравилось ужасно.

Date: 2016-06-02 10:32 pm (UTC)
From: [identity profile] mysliwiec.livejournal.com
Очень многих мужчин используют как охранников и им это тоже очень нравится, они даже секьюритями себя называют, ходят с очень важным видом.
Других очень многих мужчин используют для транспорта - водители называются - многим тоже нравится.
Масса народу только мечтает, чтобы их "использовали для танцев или пения (звезда шоу-бизнеса называется)

Date: 2016-06-03 10:56 am (UTC)
From: [identity profile] mnemenov.livejournal.com
И я об этом. Свобода тяжелая штука, выбирать самому, кормить себя и семью, отвечать за себя и стаю. Был такой момент, когда некоторые волки выбрали рабство. И превратились в собак. Они не могут выжить без нас. Мы решаем за них. В том числе и экстерьер определяем. Дрессируем. Так же как продюссеры определяют подходящий экстерьер и дрессируют "звезд"!

Date: 2016-06-02 08:23 am (UTC)
From: [identity profile] dzhmil.livejournal.com
Я б їх усіх залюбки відстрілював, та небажання травмувати ніжні душі їхніх господарів мене стримує.

Date: 2016-06-02 10:27 pm (UTC)
From: [identity profile] mysliwiec.livejournal.com
Чим собаки перед вами завинили?
Чому саме бажаєте винищити іх, а не, наприклад котів чі овець чі папуг?

Date: 2016-06-03 10:20 am (UTC)
From: [identity profile] dzhmil.livejournal.com
Прошу.
Собаки - агресивні та небезпечні для людини. Ні коти (через свої розміри), ні папуги, ані вівці не становлять небезпеки для життя та здоровя людини, передусім слабкої або малолітньої. Плюс до того собаки забруднюють міста своїм лайном.

Date: 2016-06-03 11:27 am (UTC)
From: [identity profile] mnemenov.livejournal.com
Коти домашні набагато небезпечніше ніж собаки. Також і травм від них більше. Особливо обличчя та очей. І хвороби переносять, і глистів. Ось так воно. І що.

Date: 2016-06-03 02:42 pm (UTC)
From: [identity profile] dzhmil.livejournal.com
Щось я не чув, щоб коти вбили дитину або принаймні собаку.
Взагалі, моє улюблене відео про собак оце:
Edited Date: 2016-06-03 02:43 pm (UTC)

Date: 2016-06-05 08:12 pm (UTC)
From: [identity profile] mysliwiec.livejournal.com
Мій комент:


Агресивность собак вообще-то зависит ещё и от объекта их внимания. Вот меня, например, собаки не трогают и по отношению ко мне агрессивность не проявляют.
Я несколько раз замечал, как один из моих друзей детства (который собак боится и на которого они нападали), зная эту мою "особенность", когда мы с ним рядом идем разговаривая по городу , завидев издалека сидящую собаку, как-бы "случайно" на ходу всегда переходит на другую от меня сторону, что бы когда мы поравняемся с собакой, я оказался между псом и им :)
Мне достаточно издалека на пол секунды встретиться взглядом с собакой,- и я уже знаю, что от неё можно ожидать. Сразу оба отводим глаза и "расстаемся друзьями" :)
Хотя у меня самого никогда своей собаки не было. Частного дома нет, а держать собаку в неприродной для неё среде (в квартире)- не понимаю смысла ни для человека, ни для собаки.

http://mysliwiec.livejournal.com/654884.html?thread=2207012#t2207012

А якби на землі панували б собаки а не люди, то було би ось так: http://mysliwiec.livejournal.com/665124.html

Я дійсно - не знаю як це пояснити словами, але собак розумію (іх наміри) і вони ніколи мене не кусали.
Хоч за все життя декілька ситуацій з собаками були такі, що іншу людину на мому місці, собака загриз би і покалічив.

Date: 2016-06-06 11:11 am (UTC)
From: [identity profile] mnemenov.livejournal.com
Зрозуміло, що рідкісна кішка може вбити дитину. Але скалічити - легко. Що з того. Життя взагалі небезпечна річ.

Date: 2016-06-06 11:54 am (UTC)
From: [identity profile] dzhmil.livejournal.com
Авжеж. Нащо дотримуватися правил, переходячи дорогу? Йди навпростець, ачей машина об'їде, а не об'їде - життя ж небезпечна річ!
Page generated May. 22nd, 2025 09:55 am
Powered by Dreamwidth Studios