[identity profile] mysliwiec.livejournal.com 2014-04-26 07:21 pm (UTC)(link)
Я допустився некоректного порівняння з радіацією, але на мою думку можна порівняти ще так:
1)ви маєте джерельну воду з певним мінеральним складом, яка є корисною для людини.
2)те, що ви виймаєте з микрохвильовкі можна порівняти з тим, що ви отримаєте, якщо візьмете дистильовану воду і додасте до неї в тій самій пропорції хімікати, щоб вийшов той самий мінеральний склад, як і у природної води.

На мою думку, та, друга вода (при всьому тому, що ії хімічний аналіз дасть ті самі результати що і у першої, не є так само корисною для людини.

[identity profile] kondybas.livejournal.com 2014-04-26 11:51 pm (UTC)(link)
Основним постулатом хімії, неспростованим в жодному дослідженні, є абсолютна тотожність двох атомів чи двох молекул ідентичного складу та структури, незалежно від походження.

Джерельна вода тотожньо рівноцінна дистильованій воді з домішкою відповідних солей. Якби це було інакше, хімія, в тому вигляді, як вона існує зараз, не існувала б взагалі. Я кажу навіть не про транскрипцію ДНК чи про генну інженерію. Було б відсутнє уявлення про хімію (а також похідну від неї фізхімію) взагалі.

[identity profile] mysliwiec.livejournal.com 2014-04-27 09:28 am (UTC)(link)
Як би було так, то тоді всі визнавали б що та вода, що продається в пляшках, ничім не відрізняється від природної. А насправді маємо таке:


"Бонакву делают из водопроводной воды. Сначала доводят до дистиллированного состояния, потом добавляют растворимые соли и минералы. Получили воду идентичную натуральной.

Здесь же воду из скважин очищают от примесей, дезинфицируют, добавляют умягчители, серебро в каком-то виде (тут я не силен в терминологии) и заливают в бутыли. "

"К минерализированным относятся искусственно очищенные и обогащенные минеральным составом воды, как, например, BonAqua. По химическому составу такая вода может быть идентична натуральной, но лечебным эффектом не обладает".

[identity profile] kondybas.livejournal.com 2014-04-27 04:19 pm (UTC)(link)
Ви неуважно читаєте. Я писав - всіх відповідних солей.

Дивіться: беремо певну воду, яку ви вважаєте корисною. Вона складається з Н2О та набору домішок у певних пропорціях. Якщо взіти дистильовану воду, і додати до неї всі ті ж речовини в тих же пропорціях, то отриманий водний розчин буде строго тотожнім вашій "корисній" воді.

Я не хочу вдаватись у технології виробництва бутильованої води - з усіма тими іонообмінними смолами, пом'якшувачами та сумішами солей. Я кажу про інше: мікрохвильова піч не міняє хімічного складу води. Вода, нагріта у мхп, залишається хімічно тією ж водою, що ви її туди поставили, тільки стає гарячою. Єдиний виняток - дегазація, тобто, вивільнення розчинених у воді газів. Але дегазація відбувається і в звичайному чайнику, як і при будь-якому нагріванні води.

Я розумію, що це може бути нелегко, але прийміть, як данність: мікрохвильова піч не робить нічого такого, чого б не робив будь-який інший метод нагрівання. З іншого боку, внаслідок нагрівання одразу у всьому об'ємі, а не лише з поверхні, мхп НЕ робить багато з того, що відбувається при класичних методах нагрівання. Зокрема, мхп на 2-3 порядки менше обвуглює білки жири та вуглеводи, а отже - не продукує надзвичайно отруйних та шкідливих продуктів високотемпературного окислення, як це має місце на звичайній сковорідці. Я розумію, що картопляна піджарочка - це смакота, як і добряче обсмажена відбивна. Але вміст формальдегіду та акролеїну в цих стравах повинен вас лякати. Але не лякає. Натомість лякає абсолютно безневинна та нешкідлива СВЧ-пічка.